Gdzie i jak sprzedać uszkodzone auto?

Gdzie i jak sprzedać uszkodzone auto?

Uszkodzone lub powypadkowe auto można z powodzeniem sprzedać, szczególnie gdy powstałe szkody nie są zbyt duże. Zatem jeśli jesteś właścicielem niesprawnego auta, to wcale nie musisz oddawać go na złom, ponieważ prawdopodobnie bardzo szybko znajdą się chętni na jego zakup. Dlatego dziś uzyskasz odpowiedź na pytanie, gdzie i jak sprzedać uszkodzone auto.

Przygotuj uszkodzone auto do sprzedaży

Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej sprzedać uszkodzone auto, to wiedz, że przede wszystkim musisz je odpowiednio do takiej sprzedaży przygotować. Pierwszym krokiem powinno być skompletowanie wszystkich umów i faktur związanych z użytkowaniem samochodu oraz dokumentów informujących o sposobie powstania szkody. Przydatne mogą być także zdjęcia z miejsca zdarzenia, jeśli uszkodzenie powstało wskutek wypadku. Tak przygotowane dane, znacząco zwiększą Twoją wiarygodność oraz szansę na sprzedaż uszkodzonego auta. 

Poza tym warto również posprzątać i umyć niesprawny pojazd przed wystawieniem go na sprzedaż. Oczywiście tylko w takim zakresie, w jakim jest to możliwe. Ponieważ nikt nie będzie wymagał od Ciebie czyszczenia wgnieceń czy zniszczonych elementów. Pamiętaj także, by opróżnić bagażnik i odkurzyć wnętrze auta, gdyż czysty samochód będzie się zdecydowanie lepiej prezentował na zdjęciach.

Zamieść ogłoszenie w Internecie

W Internecie znajdziesz wiele prestiżowych portali, na których można zamieścić ogłoszenie dotyczące sprzedaży uszkodzonego samochodu. Jednak, jeśli chcesz wiedzieć jak sprzedać uszkodzone auto szybko i wygodnie, to dokładnie przyjrzyj się treści samego ogłoszenia. Podstawą udanego opisu powinny być zdjęcia, na których będą widoczne wszystkie zniszczone i zarysowane elementy. Natomiast, jeśli szkoda dotyczy elektroniki lub niewidocznych gołym okiem podzespołów, koniecznie poinformuj o tym fakcie potencjalnych kupców w dołączonym do ogłoszenia opisie. To ważne, by wyczerpująco przedstawić stopień uszkodzenia pojazdu, ponieważ w ten sposób unikniesz nieprzyjemnych sytuacji podczas oględzin samochodu. Pamiętaj również o podaniu właściwej ceny, która będzie uwzględniała aktualny stan techniczny auta i jego wartość rynkową.

Gdzie sprzedać uszkodzone auto?

Jeśli nie masz czasu na tworzenie ogłoszeń, możesz poszukać firm, które chętnie odkupią od Ciebie uszkodzony samochód. Zatem gdzie sprzedać uszkodzony samochód? Na początku zadzwoń do lokalnych warsztatów samochodowych, ponieważ ich pracownicy mogą być zainteresowani pozyskaniem poszczególnych części z Twojego auta. Poza tym dobrym pomysłem będzie także oddanie pojazdu do skupu samochodów używanych, gdzie przyjmuje się praktycznie wszystkie uszkodzone pojazdy. Dobry skup samochodów używanych szybko wyceni Twój samochód i przedstawi Ci korzystne warunki wykupu. W ten sposób możesz wygodnie pozbyć się auta, zyskując przy tym dodatkowe środki finansowe. Ponadto oddając auto do skupu, nie trzeba martwić się o wypowiedzenie polisy OC, ponieważ przedstawiciele firmy załatwią za Ciebie wszystkie potrzebne formalności.

O czym należy pamiętać przy sprzedaży uszkodzonego samochodu?

Jeśli już wiesz, gdzie sprzedać uszkodzone auto z zyskiem, to musisz jeszcze zwrócić uwagę na dopełnienie niezbędnych formalności. Pamiętaj, aby sprawdzić umowę kupna-sprzedaży przed jej podpisaniem, a jeśli masz wątpliwości do któregokolwiek z podpunktów, od razu zażądaj wyjaśnień. W dobrej umowie powinien znaleźć się zapis informujący o tym, że nowy nabywca zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu. Jest to szczególnie istotne przy sprzedaży uszkodzonych samochodów, dlatego należy w takim podpunkcie zawrzeć wszystkie aktualne usterki danego auta.

Powyższe wskazówki pomogą Ci ustalić, jak sprzedać uszkodzony samochód, by nie być na tym stratnym. Wbrew pozorom zbycie niesprawnego auta wcale nie musi być trudne, jeśli wiesz jak przygotować odpowiednie ogłoszenie i gdzie znaleźć nabywcę dla Twojego pojazdu. Natomiast profesjonalny skup samochodów używanych będzie dobrą alternatywą dla osób, które nie mają czasu na spotykanie się z potencjalnymi kupcami lub chcą szybko pozbyć się uszkodzonego auta.

Powrót na górę