Czy warto sprzedaż auto w skupie?

Czy warto sprzedaż auto w skupie?

Szybka sprzedaż samochodu jest zadaniem trudniejszym, niż może się wydawać. Jeśli auto nie jest w idealnym stanie, ma braki lub po prostu jest mniej popularne, jego sprzedaż może zająć nawet wiele miesięcy. Warto też wspomnieć, że wiąże się ona koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu, a także pieniędzy. Wystawianie ogłoszeń, przygotowanie auta do sprzedaży, jazdy próbne – wszystko wiąże się z kosztami. Czy można sprzedać samochód szybciej i bez takich problemów? Jak najbardziej tak. Dobrą opcją jest skup samochodów Warszawa.

Skup samochodów. Tam auto można sprzedać w kilka chwil

Wiele osób ma o skupach samochodów jedną opinię. W takich miejscach nie da się samochodu sprzedać korzystnie. Nie jest tak. Jeśli auto ma trafić do dalszej odsprzedaży, na pewno cena zaproponowana w skupie będzie nieco niższa niż średnia cena danego auta na rynku. Warunki sprzedaży samochodu można jednak negocjować, a za sprzedawany samochód otrzymać zadowalającą sumę pieniędzy. Czy zatem opłaca się sprzedaż auta w skupie? Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Są skupy, w których celem obsługi jest kupienie auta jak najtaniej. W takich miejscach sprzedaż auta może rzeczywiście być mniej korzystna. W wielu skupach jednak – szczególnie za ciekawe auta – oferuje się sprzedającym duże pieniądze. Właściciel takiego skupu doskonale bowiem wie, że i tak na takim samochodzie zarobi. 

Skup samochodów to miejsce, w którym pieniądze otrzymuje się od razu

Każdy, kto planuje sprzedaż samochodu, chciałby załatwić sprawę jak najszybciej, sprzedać auto i dysponować gotówką ze sprzedaży. Decydując się na sprzedaż auta w auto skupie, można mieć pewność, ze wszystko zostanie załatwione błyskawicznie, a sprzedający wyjdzie ze skupu z gotówką za sprzedaż auta, lub z potwierdzeniem przelewu pieniędzy za auto, na podane wcześniej konto. Nie musi więc już poświęcać czasu i wysiłku na poszukiwanie klienta, który zainteresuje się jego autem i będzie chciał je kupić. 

Auta uszkodzone i z brakami

Praktycznie w każdym skupie aut skupowane są też samochody z brakami, uszkodzone, bez przeglądu. W wielu kupuje się także auta do zezłomowania. Skup aut czy warto? W przypadku samochodów z brakami i w złym stanie technicznym jak najbardziej tak. Istnieje bowiem dużo mniejsza szansa na sprzedaż takiego samochodu indywidualnemu klientowi. Oddanie go do skupu to najlepsze wyjście. Nie dość, że można otrzymać za taki samochód pieniądze, to także można go wyrejestrować i nie ponosić kosztów ubezpieczenia czy parkingu. Nawet jeśli samochód nie jest sprawny lub jeśli nie może poruszać się po drogach publicznych i tak warto skontaktować się ze skupem. Takie auta odbierane są własnym transportem. Najczęściej koszty transportu nie są doliczane, więc klient i tak otrzymuje za samochód wcześniej zaproponowaną cenę. W przypadku samochodów zniszczonych oddanie ich do skupu to jeden z niewielu sposobów na wyrejestrowanie i wypowiedzenie umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Warto więc wybrać taką opcję i pozbyć się wraka, za który i tak trzeba opłacać ubezpieczenie, mimo tego, że nie da się nim jeździć. 

Podsumowując

Czy warto sprzedać auto w skupie? Najczęściej tak. Klienci są świadomi wartości swojego samochodu, dlatego mało pracowników skupów wycenia samochody znacznie poniżej ich wartości. W mało którym skupie proponowane jest też kupienie danego samochodu, ale za półdarmo. Trzeba się oczywiście liczyć z tym, że cena za auto w skupie będzie nieco niższa niż cena rynkowa, różnice nie zawsze jednak są zauważalnie wysokie. Dużym plusem jest możliwość szybkiej sprzedaży i otrzymania pieniędzy od razu. Ci, którzy przez wiele tygodni lub miesięcy próbują sprzedać swoje auto i nic im z tego nie wychodzi, powinni zatem skontaktować się z pracownikiem skupu aut i zapytać o cenę odkupienia danego samochodu. Oczywiście zaproponowaną cenę można jeszcze negocjować. Sama transakcja przeprowadzana jest najczęściej jeszcze w tym samym dniu. Samochodem można do skupu dojechać lub zlecić jego odbiór spod wskazanego adresu. Warto więc pamiętać, że istnieją takie miejsca jak skup samochodów Warszawa i przy sprzedaży auta rozważyć także sprzedaż go do skupu. To może okazać się dobrym rozwiązaniem.   

 

 

Powrót na górę