Jak zabezpieczyć meble podczas transportu?

Jak zabezpieczyć meble podczas transportu?

Transport mebli — Warszawa. Jak skutecznie podjąć się tematu przeprowadzki?

Każda przeprowadzka wiąże się z czasem, który trzeba poświęcić na przygotowanie mebli do transportu oraz ich późniejszym rozłożeniem w nowym miejscu. Brzmi dość prosto, ale w rzeczywistości transport mebli Warszawa jest zajęciem czasochłonnym i wymagającym od podejmujących się go osób zaangażowania, oraz dobrego planowania. Poziom trudności wzrasta wraz z wartością mebli, które chcemy przetransportować. Im cenniejsze eksponaty, a wielu wypadkach wręcz drogocenne antyki, tym transport musi zostać przeprowadzony na przysłowiowy „tip — top”. Jeżeli szykujesz się zatem do przeprowadzki, posiadasz w swoich zbiorach cenne meble, to warto po pierwsze dobrze się do tego przygotować, a po drugie zatrudnić fachowców z firmy przeprowadzkowej, którzy dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu oraz potrzebnemu sprzętowi będą w stanie przetransportować Twoje meble z punktu A do punktu B, nie czyniąc przy tym żadnej szkody. Nie bez znaczenia jest również miejsce, z którego planujesz wywieźć meble, oraz to, do którego mają docelowo dotrzeć. Dlaczego? Im trudniejsze warunki w postaci wysokiego piętra w bloku, w którym nie ma windy, wąskich klatek schodowych i tym podobne, tym większe prawdopodobieństwo na uszkodzenie mebli podczas transportu. A to z kolei oznacza, że doświadczenie w temacie przeprowadzek ma w tym wypadku jeszcze większe znaczenie. Pozostaje zatem pytanie, w jakim stopniu my sami, jako właściciele mebli możemy zadbać o to, aby firma, która podejmie się przeprowadzki, miała ułatwione zadanie? Czy takie połączenie jest w ogóle możliwe? Na szczęście tak!

 

Zabezpieczenie mebli podczas transportu — co warto wiedzieć?

Zanim oddasz swoje meble w ręce firmy przeprowadzkowej, warto samodzielnie dokonać kilku czynności, które skutecznie je zabezpieczą. Im więcej zrobisz sam/a w temacie zabezpieczenia mebli podczas transportu, tym większa szansa na to, że firma przeprowadzkowa, która korzystając z doświadczenia swoich pracowników, nie dokona na transportowym towarze żadnych zniszczeń. Co zatem możesz zrobić? Przede wszystkim przed transportem mebli bardzo ważne jest sprawdzenie, które z nich można rozkręcić i później, bez większego problemu skręcić. Nie każdy mebel — na przykład antyk — nadaje się bowiem do rozłożenia. W tym wypadku, jeżeli masz w swoich zbiorach duży gabarytowo mebel, który musi zostać przetransportowany w całości, to bardzo ważne jest, abyś o tym fakcie poinformował/a firmę przeprowadzkową. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień oraz straty czasu już na początku przeprowadzki. Ponadto profesjonalna firma transportowa, która dostanie taki znak wcześniej, będzie mogła wysłać do Ciebie odpowiedni pojazd i ewentualnie sprzęt, który będzie pomocny podczas przenoszenia wrażliwego mebla. Każdy mebel — bez znaczenia czy będzie on rozebrany,  czy w całości, warto owinąć w całości folią bąbelkową. Zapewni ona wsparcie dla mebla podczas przenoszenia go i uchroni przed szkodliwymi otarciami.

Sprawdź dobrze firmę, której powierzysz transport

Każda firma transportowa, która reklamuje się jako profesjonalna i gotowa na podjęcie każdego zlecenia, powinna posiadać w swoim taborze odpowiednie pojazdy. Najczęściej wystarczą busy do 3.5 t, które będą dodatkowo wyposażone w windę. Pisząc bardziej obrazowo, taki bus nie dość, że jest w stanie załadować ciężki ładunek, to jeszcze będzie mógł wjechać praktycznie „pod same drzwi”. Winda, w którą powinien być wyposażony, pozwoli na załadowanie mebli bez konieczności wrzucania ich na pakę. Ten — być może dla wielu z Was mało istotny element, ma jednak duże znaczenie, dlatego warto o niego dopytać przed zamówieniem transportu. Meble, które są przewożone, należy dodatkowo ustawić na matach antypoślizgowych oraz dobrze spiąć pasami. Na szczęście tym zajmie się ekipa, która podejmuje się przewozu rzeczy. Na koniec warto, abyś pamiętał/a, że każde przedsiębiorstwo transportowe, posiada odpowiednie ubezpieczenie, które gwarantuje pokrycie kosztów za ewentualne uszkodzenia podczas transportu.

Powrót na górę