Jakie są korzyści posiadania instalacji LPG w samochodzie?

Jakie są korzyści posiadania instalacji LPG w samochodzie?

Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji LPG w swoim samochodzie. Liquefied Petroleum Gas cieszy się coraz większą popularnością i wpływa na to bardzo dużo czynników. Obecnie już niemal na każdej stacji paliw można spotkać dystrybutor LPG, powstaje także coraz więcej profesjonalnych serwisów, które zajmują się montażem instalacji gazowej w pojazdach. Co więc sprawia, że instalacja LPG (Warszawa) cieszy się tak dużą popularnością i jakie są korzyści z jej posiadania?

Instalacja LPG — niższe koszty eksploatacji

Tym, co najczęściej przekonuje kierowców na montaż w swoim pojeździe instalacji gazowej, przede wszystkim są niższe koszty eksploatacji. Nawet pomimo kosztów, jakie kierowca musi wydać na instalację LPG oraz wyższych rocznych przeglądów, oraz tych po przejechaniu 10-15 tysięcy kilometrów, nadal jest to tańsze rozwiązanie od popularnej benzyny bezołowiowej czy diesla. Przejeżdżając w roku średnio 20 tysięcy kilometrów, kierowca może zaoszczędzić nawet od 3 do 5 tysięcy złotych.

Wszystko to sprawia, że montaż instalacji gazowej, a także towarzyszące jej przeglądy zwrócą się w mgnieniu oka. Instalacja LPG (Warszawa) ma jedną bardzo znaczącą korzyść. Im więcej się jeździ, tym więcej można zaoszczędzić. W przypadku bardziej tradycyjnych paliw jest to niestety niemożliwe. Z tego też powodu montaż instalacji LPG jest zalecany kierowcom, którzy rocznie pokonują wiele kilometrów. Warto również zwrócić uwagę na to, że instalację LPG można zamontować niemal w każdym samochodzie, zarówno tym napędzanym dieslem, jak i w pojazdach hybrydowych.

Instalacja LPG Warszawa — ekologia oraz ergonomia

Ostatnimi czasy bardzo często mówi się o tzw. zielonej energii. Nie oznacza to oczywiście, że instalacja LPG (Warszawa) jest całkowicie bezemisyjna. Jednak badania pokazują, że auta napędzane tym paliwem emitują do środowiska dużo mniej sadzy oraz innych szkodliwych substancji od diesla czy bezołowiówki. Dla kierowców, którzy chcą dbać o środowisko, jest to więc z pewnością dużo lepsze rozwiązanie.

Ponadto warto również pamiętać, że pojazd z zamontowaną instalacją gazową może pokonać znacznie większe odległości. Ma on bowiem dwa niezależne układy paliwowe, pomiędzy którymi można swobodnie się przełączać. W sytuacji, gdy kończy się gaz, można łatwo przełączyć się na benzynę, i na odwrót. Daje to kolejną korzyść. W sytuacji, gdy jeden układ zostanie uszkodzony, kierowca ma do dyspozycji ten zapasowy, który pozwoli swobodnie dojechać do najbliższego serwisu.

Pozostałe korzyści instalacji gazowej

Tym, co również przekonuje wielu kierowców, jest fakt, że silnik napędzany gazem pracuje znacznie płynniej, a jego praca jest cichsza. Jest to bardzo duża zaleta zwłaszcza w trakcie jazdy po mieście, gdzie cały czas trzeba hamować, przyspieszać, zatrzymywać się, czy ruszać. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że wiele miast, szczególnie w krajach Europy Zachodniej, zabrania wjazdu do centrum pojazdom wysokoemisyjnym, a więc takim napędzanym na diesel czy benzynę.

Powrót na górę