Na czym polega karboksyterapia?

Na czym polega karboksyterapia?

Medycyna estetyczna i kosmetologia nieustannie zaskakują, wprowadzając na rynek innowacyjne zabiegi, których celem jest poprawa urody kobiet i mężczyzn. Prężny rozwój nowych technologii sprawia, że nowoczesne zabiegi pomagają walczyć z różnymi mankamentami skóry i kompleksami. Jednym z zabiegów, który w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością, jest karboksyterapia. Mimo że działanie karboksyterapii jest od wielu lat wykorzystywane w medycynie konwencjonalnej, stosunkowo niedawno przeniesiono jej dobroczynne właściwości na obszar medycyny estetycznej. Na czym polega karboksyterapia? Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Karboksyterapia – czym jest i na czym polega?

Karboksyterapia jest zabiegiem, do którego przeprowadzenia wykorzystuje się dwutlenek węgla. Mimo że substancja od wielu lat wykorzystywana jest do leczenia między innymi zaburzeń krążenia, medyczny dwutlenek węgla obecnie znajduje zastosowanie również w kosmetologii i medycynie estetycznej. To bardzo bezpieczna i mało inwazyjna metoda, której przebieg jest w pełni bezbolesny, w związku z czym nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Ludzki organizm wyjątkowo dobrze znosi karboksyterapię, a wprowadzony dwutlenek węgla jest wydalany z ciała w naturalny sposób, czyli jako końcowy produkt fizjologicznie zachodzącej wymiany gazowej.

Aplikacja dwutlenku węgla w trakcie wykonywania karboksyterapii następuje za pomocą mikronakłuć, które mają charakter płytki, śródskórny lub podskórny. Wybór głębokości jest zależny od problemu, którego chcemy się pozbyć. Ilość CO2 jest dobierana indywidualnie, odpowiednio do oczekiwań i wymagań osoby poddanej zabiegowi. Wprowadzony dwutlenek węgla działa dwuetapowo:

  • Działanie biomechaniczne –to działanie, które pozwala na rozszerzenie naczyń krwionośnych, czego efektem jest znaczne zwiększenie przepływu krwi. Dodatkowo w obszarze poddanym zabiegowi następuje wzrost stężenia tlenu, co sprzyja pojawianiu się nowych naczyń krwionośnych. Wszystko to umożliwia łatwe wchłanianie się aplikowanych substancji odżywczych, które swoje działanie rozpoczynają u źródła problemu. Kontrolowane wytwarzanie się stanu zapalnego w problematycznej okolicy wpływa na szybką produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny, czego efektem jest odmłodzenie skóry, jej ujędrnienie, a także redukcja cieni pod oczami.
  • Działanie mechaniczne – mechaniczne działanie karboksyterapii prowadzi do rozbicia złogów tłuszczu. Po iniekcji dwutlenku węgla w głąb skóry następuje jego przekształcenie w kwas węglowy, który dzięki swoim właściwościom ma szansę uszkodzić błony komórek tłuszczowych. Dzięki temu możliwe jest rozpoczęcie procesu lipolizy, czego efektem jest naturalny rozpad tłuszczu. Dodatkowo działanie mechaniczne pozwala na redukcję cellulitu, będącego kompleksem wielu kobiet.

Mimo że karboksyterapia jest mało inwazyjnym zabiegiem, efekty jej wykonania są zaskakujące. Należy ją przeprowadzać w renomowanych gabinetach, cieszących się pozytywnymi opiniami klientów. Karboksyterapia w Kielcach jest warta polecenia w salonie La Sante, którego ofertę można sprawdzić na stronie lasantekielce.com.

Wskazania do wykonania karboksyterapii

Karboksyterapia jest zabiegiem, który pozwala skutecznie przeciwdziałać i niwelować defekty skóry o różnym podłożu. Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

  • cellulit wodny i tłuszczowy,
  • cienie i worki pod oczami,
  • nadmierna utrata włosów,
  • wiotka, mało elastyczna skóra twarzy i innych obszarów ciała,
  • nadmiar tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała,
  • zmarszczki,
  • blizny i rozstępy,
  • chęć odświeżenia i rewitalizacji skóry,
  • przedwczesne starzenie się naskórka,
  • zbyt niskie nawodnienie skóry.

Przed wykonaniem zabiegu należy wykluczyć przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie, na przykład ciąża, nowotwory, choroby krwi czy niewydolność wątroby i płuc. Warto pamiętać, że najlepsze efekty zapewnia przeprowadzenie serii zabiegów, których liczbę należy ściśle dopasować do potrzeb osoby poddawanej karboksyterapii.

Powrót na górę