Co to jest folia grzewcza?

Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania jest jedną z ważniejszych decyzji podczas każdej budowy lub remontu. Ciekawym, niedawno wprowadzonym, rozwiązaniem na polski rynek są folie i maty grzewcze, które charakteryzują się łatwością montażu, niskim kosztem eksploatacji oraz dużym bezpieczeństwem użytkowania.

Czym są folie grzewcze?

Folie grzewcze w Gorzowie Wielkopolskim to jedno z najbardziej nowoczesnych, dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie ogrzewania. Same folie grzewcze określane są jako elastyczny oraz dość cienki grzejnik, który rozprowadza ciepło za pomocą podczerwieni. Folie mogą występować w wielu wariantach oraz różnić się swoimi parametrami, ze względu na grubość, szerokość czy moc grzewczą. Folie wykonywane są najczęściej z masy aluminiowej oraz tworzywa węglowego wysokiej jakości. Ciepło w foliach grzewczych przewodzi i podtrzymuje mieszanka grafitu, dzięki czemu sam sposób ogrzewania staje się bardzo wydajny.

Folie grzewcze charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, są one także ognioodporne oraz odznaczają się wysoką izolacyjnością.

Folie grzewcze Gorzów Wielkopolski – zasady działania folii grzewczych

Działanie folii oraz mat grzewczych opiera się na wytwarzaniu ciepła pod wpływem oporu elektrycznego. Ciepło ma charakter promieniowania podczerwonego, które następnie zostaje uwolnione i ogrzewa powietrze oraz przedmioty, które znajdują się w pobliżu samej folii lub maty. Tym samym ogrzane przedmioty oddają pobrane ciepło otoczeniu, które znajduje się w ich zasięgu.

Zastosowanie mat grzewczych w systemach ogrzewania podłogowego powoduje, że w procesie nagrzewania podłóg oddają one pozyskane ciepło do otoczenia. Taka sama zasada ma miejsce w przypadku zastosowania folii grzewczych na ścianach czy sufitach.

Folie i maty grzewcze – zastosowanie

Z uwagi na to, że zastosowanie systemów ogrzewania foliami grzewczymi jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, warto poszukać odpowiedniego fachowca specjalizującego się w tej dziedzinie. Dlatego też dobrym wyborem jest wybór folii grzewczych w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie doświadczeni specjaliści pomogą wybrać odpowiedni rozmiar oraz grubość mat grzewczych, a także doradzą o sposobie rozmieszczenia i montażu. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na maty grzewcze, Gorzów Wielkopolski jest natomiast miastem, w którym warto poszukać odpowiedniego specjalisty.

Folie grzewcze mają szerokie spektrum zastosowania i mogą być wykorzystywane w takich miejscach, jak:

– obiekty mieszkalne, biurowe oraz obiekty użytkowe o dużej powierzchni,

– domki letniskowe, przyczepy kempingowe, które nie są wyposażone we własny system ogrzewania,

– altany, kampery,

– hale magazynowe i hale przemysłowe, kontenery,

– obiekty sakralne oraz łodzie.

Warto wiedzieć, że folie i maty grzewcze odznaczają się bardzo szerokim spektrum zastosowania. Można je stosować bez większych przygotowań, bowiem w ich przypadku nie ma konieczności projektowania specjalistycznych sieci ogrzewania centralnego czy odpowiedniego kotła grzewczego.

Powrót na górę