Jak powinna wyglądać idealna sylwetka u mężczyzn?

Jak powinna wyglądać idealna sylwetka u mężczyzn?

Wygląd jest aspektem, na który w pierwszej kolejności zwracamy uwagę poznając kogoś. Na jego podstawie nie tylko możemy stwierdzić czy dana osoba wpasowuje się w nasze preferencje, ale także dowiedzieć się, jaki prowadzi styl życia. Umięśnione ciało będzie odzwierciedlało sportową naturę mężczyzny a nieodpowiednia postawa ciała może zdradzić, że posiada on siedzącą pracę.

Idealna męska sylwetka dla każdego może wyglądać zupełnie inaczej. Każdy z nas ma swoje preferencje co do wyglądu. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie “Jaka jest idealna sylwetka mężczyzny?”. Każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego, co przyciąga wzrok, dzisiaj jednak skupimy się na tej, do której dąży większość mężczyzn.

Idealna sylwetka mężczyzny, czyli jak istotne są proporcje

Na proporcje ciała uwagę zwracali już starożytni Grecy. To tam kilka tysięcy lat temu powstał kanon idealnej sylwetki męskiej. Nietrudno jest zauważyć, że wzorzec ten przetrwał do dziś. Panowie nadal pragną wyglądać jak atletyczni greccy sportowcy, których sylwetki uwieczniane były przez rzeźbiarzy.

Aby całe męskie ciało wyglądało apetycznie należy zachować odpowiednie proporcje poszczególnych jego partii. Tak jak w przypadku kobiet za idealną sylwetkę uważa się kształt klepsydry, tak w przypadku mężczyzn za doskonałe uznaje się ciało przypominające trapez. Najprościej mówiąc, jest to sylwetka, w której barki i klatka piersiowa są szersze od obwodu pasa, talia jest lekko zaznaczona i węższa od bioder. Jeśli chodzi o nogi, najlepiej wyglądającymi są te, gdzie udo jest szersze od łydki. Nogi często bywają zmorą uczęszczających na siłownię mężczyzn. Pamiętaj, że nie warto odpuszczać sobie treningu tych partii. Mężczyzna posiadający świetnie rozbudowaną górę nie będzie dobrze wyglądał, jeśli proporcje nóg nie będą dopasowane do reszty ciała. Chude nogi i duży biceps często wyglądają po prostu komicznie. Pasujące do tego kanonu proporcje można uzyskać za pomocą regularnych treningów, jednak warto pamiętać o tym, że każdy z nas jest inaczej uwarunkowany genetycznie, więc u niektórych nawet najcięższy trening nie sprawi, że zyskają oni figurę trapezu.

Panowie pragnący dobrze się prezentować nie tylko powinni dążyć do zachowania odpowiednich proporcji swojego ciała, ale także dbać by dobrze się ono prezentowało. Należy pamiętać o utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała, nie garbić się. Ma to pozytywny wpływ nie tylko nie zdrowie, ale także na to, jak wyglądamy w oczach innych osób.

Idealna sylwetka mężczyzny to nie wszystko

Wygląd to nie wszystko! Na atrakcyjność mężczyzny wpływa zdecydowanie więcej czynników. Wiadomo, szerokie barki, muskularny tors i silne ramiona kobietom dają poczucie bezpieczeństwa, jednak nie jest to jedyny aspekt, na który panie zwracają uwagę. Dla kobiet liczy się także poczucie humoru i to, czy dany mężczyzna posiada jakąś pasję. Jego spojrzenie na świat i sposób, w jaki traktuje swoją ukochaną. Warto także pamiętać o pewności siebie – często potrafi ona znacznie zwiększyć atrakcyjność mężczyzny.

Powrót na górę