Co daje szybki hosting?

Prowadzenie strony internetowej to świetny sposób na promocję swojej działalności, możliwość stworzenia ciekawego start-upu, jak i wyrażania siebie za pomocą bloga. Jednak, żeby założyć domenę, konieczny jest dobry hosting, który zapewni ciągłość pracy witryny. Wbrew pozorom jego wybór to bardzo ważna decyzja, wpływająca na wiele aspektów prowadzenia strony. Dlaczego szybki hosting stanowi świetne rozwiązanie?

Co to jest hosting?

Aby strona www działała przez cały czas, musi być włączona na jakimś urządzeniu podłączonym do sieci. Najczęściej jest to serwer, jednak cała taka przestrzeń i koszt jej utrzymania są nieadekwatne do potrzeb niewielkich stron ofertowych, a często nawet większych sklepów online. Serwer działa przez całą dobę, ponieważ w przeciwnym wypadku strona stałaby się niedostępna dla użytkowników. Hosting to natomiast możliwość wynajmu “kawałka” tej przestrzeni, dzięki czemu nie trzeba sporo płacić za usługę, jednocześnie ciesząc się stabilnością witryny i wieloma dodatkowymi atutami.

Co daje hosting?

Hosting ma wiele parametrów. Przede wszystkim jest to przestrzeń na serwerze, jaką można wykorzystać, czyli np. dodając zdjęcia, pliki i inne treści. Małe blogi czy strony ofertowe z powodzeniem korzystają z najmniejszych pakietów w tym kontekście.

Bardzo istotny jest także transfer miesięczny, czyli ilość danych, które mogą wysłać lub pobrać użytkownicy w przeciągu jednego miesiąca. Jeśli stronę odwiedza wielu użytkowników, warto postawić na bogatszy pakiet.

Istnieje możliwość, aby do danego konta podpiąć wiele domen, dlatego mając kilka działalności czy po prostu pomysłów na witryny, można to zrobić, korzystając z jednego hostingu. To spore ułatwienie od strony organizacyjnej i technicznej. Firmy hostingowe zawsze określają limit podpiętych domen, ewentualnie wartość ta jest znoszona przy najwyższych pakietach. Wszystko zależy od konkretnej oferty. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku baz danych MySQL oraz kont pocztowych (jeśli w firmie pracuje wielu pracowników i wszyscy mają osobne konta pocztowe, należy zadbać o hosting umożliwiający ich “pomieszczenie”).

Warto wspomnieć o dodatkowych usługach. Chodzi tu na przykład o zapewnieniu darmowej rejestracji domeny czy wydaniu bezpłatnego klucza SSL (klucza szyfrującego dane na stronie, obecnie jest to standard).

Szybki hosting, czyli jaki?

Szybki hosting wymaga zastosowania sprawnego serwera oraz dobrego podłączenia go do sieci. Przed podpisaniem umowy z konkretnym przedsiębiorstwem warto więc sprawdzić, jakich urządzeń używa. Warto postawić na procesory nowej generacji, sporą ilość pamięci RAM, a co najważniejsze – dyski SSD. To one w największym stopniu wpływają na to, czy hosting jest szybki. Stanowią świetną alternatywę dla dalej obecnych na rynku dysków HDD, które są bardziej awaryjne i wolniejsze. W przypadku SSD, hosting będzie odrobinę droższy, jednak komfort, stabilność oraz szybkość sprawiają, że jest to dobra inwestycja.

Dobry, tani hosting

Cena to jeden z głównych powodów wyboru konkretnej oferty. Warto tutaj zachować szczególną uwagę, ponieważ szybki hosting może kusić zaskakująco niskim kosztem, jednak po pewnym czasie kwota należna za współpracę z usługodawcą wzrośnie o kilkaset procent, co w ostatecznym rozrachunku nie będzie opłacalne.

Co więcej, zawiłości umów sprawiają, że niektóre osoby nawet nie są świadome tego, że cena wzrośnie. Zamiast tego lepiej ufać firmom, które wprost mówią o kosztach współpracy, także tych dodatkowych, w razie np. awarii czy konieczności skorzystania z pomocy eksperta.

Szukając dobrego hostingu, warto skorzystać z oferty https://hostinghouse.pl/, ponieważ firma oferuje usługi oparte na urządzeniach z dyskami SSD, nadal gwarantując konkurencyjne ceny i nie ukrywając dodatkowych kosztów. Ponadto marka może się poszczycić świetnym wynikiem uptime (odsetkiem bezawaryjnej pracy) oraz dodatkowymi udogodnieniami w postaci darmowego rejestrowania domen czy nadawania kluczy zabezpieczających SSL.

Powrót na górę