Jaki alkomat wybrać?

Poważne konsekwencje prowadzenia na „podwójnym gazie”

Kampanie reklamowe, które coraz częściej pojawiają się w telewizji i dotyczą bezpieczeństwa na drodze, mają jedno, proste zadanie: przemówić do świadomości kierujących autami lub motocyklami. Coraz częściej bowiem dochodzi do bardzo groźnych wypadków, w których przez nieuwagę kierujących pojazdami giną niewinni ludzie. W bardzo ostrym tonie o nieodpowiedzialnych kierowcach wypowiadają się również politycy, czego efektem są nowe ustawy, które wymuszają na uczestnikach ruchu drogowego wzmożoną ostrożność. Jej brak oprócz konsekwencji prawnych może mieć spory wpływ na portfel.

Niestety, pomimo wielu kampanii reklamowych oraz coraz surowszego prawa wciąż po naszych drogach poruszają się bardzo nieodpowiedzialni kierowcy. Z całą pewnością niejednokrotnie na własnej skórze przekonałeś się, jak niebezpieczne może być spotkanie się na drodze właśnie z takim kimś. Jeszcze gorzej, jeśli taki człowiek nie tylko wykazuje brak rozwagi podczas jazdy, ale również znajduje się pod wpływem alkoholu. Wówczas niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą jego jazda, mocno wzrasta. Problem pijanych kierowców to zjawisko, z którym musimy za wszelką cenę walczyć. Na szczęście są sposoby na to, aby zaczynając od siebie, mieć zawsze pewność, że prowadzimy auto w 100% trzeźwi. Pamiętaj bowiem, że nawet bardzo dobre samopoczucie dzień po imprezie nie oznacza, że jesteś w pełni trzeźwy. Najlepszym sposobem na to, aby przed przekręceniem kluczyka w stacyjce mieć pewność co do stanu własnej trzeźwości, jest przebadanie się alkomatem. Jaki wybrać, aby był skuteczny? Tylko taki, który gwarantuje w 100% poprawny pomiar.

Alkomat Al 8000 Plus – profesjonalny pomiar trzeźwości

Jeżeli szukasz dla siebie sprawdzonego i pewnego alkomatu to bardzo dobrym wyborem będzie alkomat Promiler Al-8000 Plus. Nowoczesne oprogramowanie, które zostało użyte w tej wersji urządzenia, zapewnia informację o czasie, jaki minął od ostatniego wykonanego pomiaru, ilość pozostałych dni do wykonania kalibracji oraz zapis wyników  z przeprowadzonych ostatnich dziesięciu badań. Bardzo dużą zaletą omawianego urządzenia jest jego gwarancja. Producent zapewnia pełne wsparcie przez okres 5 lat. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku tak precyzyjnego produktu, którego pomiary są niezwykle ważne i maja znaczący wpływ na bezpieczeństwo. Alkomat Al 8000 Plus zawiera również instrukcję obsługi w języku polskim, która znacznie ułatwia jego użytkowanie – szczególnie na początku jego używania.

Kolejnym istotnym czynnikiem, o którym należy wspomnieć, jest temperatura, w jakiej alkomat może działać. Waha się ona pomiędzy 5oC do 50oC, dzięki czemu możesz używać go niemal w każdych warunkach. To bardzo duże ułatwienie, które może okazać się nieocenionym wsparciem na przykład podczas wyjazdu na wakacje. A, jak wiemy, podczas tego typu wypadów bardzo łatwo o imprezę zakrapianą alkoholem. Jeżeli chodzi o kwestie typowo techniczne, to alkomat Promiler Al-8000 zapewnia dokładność pomiaru 0,01‰. Zanim zdecydujesz się więc na prowadzenia auta, uzyskany wynik może niemal w 100% upewnić Cię w przekonaniu, czy jesteś w stanie prowadzić bez obaw o swój stan trzeźwości. Nieco więcej informacji na ten temat uzyskasz na stronie http://www.programyrekomedowane.pl/.

Ufaj tylko sprawdzonym producentom

Badanie prywatnym alkomatem nie może pozostawiać żadnych wątpliwości co do uzyskanego wyniku. Od niego zależy bowiem nie tylko bezpieczeństwo kierującego, ale i pasażerów auta oraz innych uczestników ruchu. O konsekwencjach prawnych związanych z prowadzaniem „na podwójnym gazie’ nie trzeba przypominać. Utrata prawa jazdy to często dopiero początek trudnej do przebycia drogi, która niejednokrotnie kończy się na wizycie w sądzie. Kupując zatem alkomat do własnych celów, zawsze trzeba ufać tylko tym firmom, które zapewniają najwyższą jakość oferowanych urządzeń. Takim niezawodnym sprzętem z całą pewnością jest opisany tu alkomat Promiler Al-8000. Warto zainwestować gotówkę właśnie w ten produkt i cieszyć się z dokładnych i miarodajnych pomiarów, które zapewnia.

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa!

Powrót na górę