Jaki wibrator wybrać?

Aktywność seksualna to bardzo ważna część życia człowieka, ponieważ w ogromnej mierze wpływa na jego prawidłowy rozwój. Urozmaicone życie erotyczne wcale nie musi być związane z byciem w związku czy też przelotnymi znajomościami. O własny rozwój pod względem seksualnym można zadbać samodzielnie, zwłaszcza jeśli posiada się odpowiednie akcesoria takie jak wibrator.

Stosunki seksualne a zdrowie

Codziennie słyszymy, że należy o siebie dbać, zdrowo się odżywiać oraz pamiętać o aktywności fizycznej. Tylko dzięki temu uzyskamy wymarzoną sylwetkę, a przy okazji będziemy mieli końskie zdrowie. Podobnie jest w przypadku narządów płciowych – jeśli chcemy zachować zdrowie również w tej sferze życia, należy je „trenować”, a najlepszym treningiem jest po prostu aktywność o podłożu seksualnym. Seks czy masturbacja są dla nas tak samo zdrowe, jak ćwiczenia na siłowni, więc nie należy z nich rezygnować!

Jaki wibrator wybrać na początek?

Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tymi urządzeniami polecane są wibratory klasyczne, które nie mają żadnych dodatkowych funkcji. Jest to najczęściej urządzenie kształtem przypominające penisa, choć nie jest to reguła. Zazwyczaj służy ono nie tylko do masowania pochwy, ale również łechtaczki czy innych stref erogennych. Nie warto od razu decydować się na ogromne rozmiary, ponieważ możemy się zniechęcić do naszego zakupu. Średnica około 36 mm na początek na pewno wystarczy, a dla niektórych nawet takie wymiary mogą nie być komfortowe.

W ofertach sklepów z gadżetami erotycznymi znajdziemy proste wibratory oraz takie, które są ukierunkowane wyłącznie na masowanie łechtaczki, punktu G, a także wibratory analne. Wybór zależy od naszych preferencji, dobrze kupić takie urządzenie, które będzie jak najbardziej uniwersalne i w razie potrzeby użyjemy go w różny sposób.

Kształty i kolory również odgrywają znaczącą rolę. Podczas wybierania wibratora najlepiej dokładnie przemyśleć swoją decyzję i wybrać ten, który od pierwszego wejrzenia skradł nasze serce. Jest to urządzenie dla nas, nie musi być ani dyskretne, ani malutkie, ani stonowane!

Jaki wibrator kupić, aby był bezpieczny?

Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od materiału, z którego został wykonany wibrator. O infekcje intymne nie jest trudno, dlatego też nie warto ryzykować i narażać się na niepotrzebne niedogodności. Wibratory wykonane z hipoalergicznego silikonu będą odpowiednie niemalże dla każdej kobiety i zapewnią jej odpowiednią ochronę. Równie dobre okazują się wibratory wykonane ze szkła, jednak przed użyciem tego typu urządzenia, najlepiej je delikatnie ogrzać, choć dla niektórych chłód jest czynnikiem wzmagającym podniecenie. Należy pamiętać o tym, że wibratory powinny być czyszczone przed i po każdym użyciu, a także trzymane w czystym miejscu, aby żadne bakterie nie miały możliwości przejścia do stref intymnych. Zarówno silikon medyczny, jak i nietoksyczne szkło nie powinny podrażniać nawet najbardziej wrażliwej skóry. Sprawdź produkty oferowane przez napotencjeranking.pl.

Dodatkowe funkcje wibratora

Decydując się na zakup takiego gadżetu, niekoniecznie musimy kupować ten najbardziej klasyczny, nawet jeśli nie znamy jeszcze swojego ciała w tym aspekcie. Coraz powszechniejsze stają się inteligentne wibratory, które możemy obsługiwać za pomocą pilota, a nawet aplikacji na telefon. Dzięki takiemu urządzeniu jesteśmy w stanie idealnie dopasować tryb wibracji oraz poziom ich intensywności. Takie wibratory zapewniają prawdziwą rozkosz – nie musimy się wcale wysilać, aby sprawić sobie ogromną przyjemność.

Jak wybrać wibrator? To pytanie zapewne padło niejeden raz z ust wielu kobiet i jeśli nie uzyskały one satysfakcjonującej odpowiedzi, wówczas rezygnowały z jakiegokolwiek zakupu. Wibrator powinien być stworzony do spełniania wyłącznie potrzeb właścicielki, to nie ona ma się do niego dopasować, tylko kobieta powinna wybrać taki, który jej najbardziej odpowiada. Zawsze jednak należy pamiętać o własnym bezpieczeństwie, dlatego też nie warto kupować tych urządzeń z niesprawdzonych źródeł tylko dlatego, że cena jest zachęcająca.

Powrót na górę