Jakie korzyści płyną z posiadania osobistego stylisty?

Jakie korzyści płyną z posiadania osobistego stylisty?

O tym, jak ważny jest w naszym życiu wygląd, wiadomo już od dawna. Gdy doskonale się prezentujemy, nie tylko zyskujemy w oczach innych jako osoby zadbane, świadome swoich atutów i potrafiące dostosować się do konkretnych sytuacji, ale także cieszymy się dobrym samopoczuciem i pewnością siebie. Nie każdy musi być specjalistą z zakresu kreowania wizerunku, aby móc odnieść zamierzony efekt. Wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalistów, takich jak osobisty stylista – Poznań jest miastem, w którym znajdziemy ich wielu!

Spojrzeć na siebie oczami innych

Dlaczego warto zainwestować w taką współpracę? Po pierwsze, sami bardzo często mamy problem z dokonaniem właściwej oceny swojej aparycji. Nierzadko jesteśmy bardziej krytyczni, niż powinniśmy, nie potrafimy też dostrzec mocnych stron i zalet, które warto podkreślić. Stylista to dla nas zrobi, pomagając nabrać świadomości swojego ciała. To profesjonalista, który dokona analizy kolorystycznej i podpowie, po które barwy ubrań i makijażu sięgać, a których unikać. Przyporządkuje naszą figurę do jednego z kilku typów oraz podpowie, jakie fasony są właściwe i pozwolą na zachowanie korzystnych dla nas proporcji. Unikniemy tym samym ich zaburzania i błędów polegających na optycznym skracaniu nóg, poszerzaniu talii czy bioder. Ogromną zaletą jest to, że otrzymamy wsparcie potrzebne do chłodnej oceny posiadanej przez nas garderoby. Niektóre ubrania nie prezentują się na nas korzystnie, innym z kolei warto dać szansę, bo tkwi w nich potencjał. Każdy fachowiec dokona tego podziału.

Nieoceniona pomoc w odnalezieniu własnego stylu

Osobisty stylista to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Jego wskazówki sprawią, że nie będziemy kupowali odzieży, która do nas nie pasuje. Cenne rady umożliwią odnalezienie prawdziwych perełek wśród sklepowego asortymentu. Dowiemy się od niego, czym kierować się podczas robienia zakupów, które marki są godne polecenia, a których lepiej unikać. Przekaże nam sporo trików pozwalających na podkreślenie stylizacji poprzez niezwykle proste zabiegi, takie jak użycie paska, przewiązanie wokół szyi ozdobnej apaszki czy postawienie na nieco ekstrawaganckie obuwie. Dysponując wsparciem takiego specjalisty, nie będziemy również musieli martwić się tym, że nie wiemy, co na siebie założyć.

Nierzadko mają oni kontakty pozwalające na wypożyczanie olśniewających kreacji znanych projektantów, które okażą się znakomite na wyjątkowe okazje. Zawsze będą mogli więc przedstawić nam kilka interesujących propozycji. Podobnie rzecz ma się z zestawami przeznaczonymi na co dzień. Wystarczy powiedzieć, czego oczekujemy i jak chcemy wyglądać – elegancko, swobodnie czy oryginalnie. Pozwoli to uniknąć nietrafionych zakupów i zbędnej frustracji. Warto podkreślić, że sama informacja o tym, że współpracujemy z kimś takim, może wzbudzić spore zainteresowanie otoczenia i sprawić, że będziemy przez to postrzegani jako ci, którzy są otwarci na nowe doświadczenia. Jeżeli interesuje nas to, co ma do zaoferowania osobisty stylista = Poznań jest miastem, do którego powinniśmy się udać!

Powrót na górę