Czym różni się henna pudrowa od zwykłej?

Czym różni się henna pudrowa od zwykłej?

Jednym z najczęściej stosowanym zabiegiem w salonach kosmetycznych jest stylizacja brwi. Ostatnio popularna jest henna pudrowa, która zaczyna wypierać powoli zwykłą hennę. Nie każda kobieta jednak wie, czym różni się henna pudrowa od zwykłej.

Czym jest henna pudrowa?

Henna pudrowa jest tańszą alternatywą makijażu permanentnego brwi. Daje efekt przypominający makijaż permanentny, dlatego cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Dzięki zabiegowi można wystylizować brwi oraz przyciemnić je, co korzystnie wpływa na efekt wizualny całej twarzy. Obecnie dzięki dużej ilości dostępnych preparatów na rynku można samodzielnie wykonać hennę w domu. 

Czym jest zwykła henna?

Zwykła henna jest dostępna w postaci żelowej lub proszkowej. Gama kolorów nie jest tak duża jak w przypadku henny pudrowej i jest to jeden z czynników wpływających na to, czym się różni henna pudrowa od zwykłej. W przypadku zwykłej henny efekty utrzymują się około 2-3 tygodni i jest to kwestia indywidualna, a także zależna od produktu. 

Henna pudrowa a zwykła – różnice

Różnic pomiędzy henną pudrową a zwykłą jest sporo. Przede wszystkim jest to trwałość. Henna pudrowa dłużej utrzymuje się od zwykłej henny. Jej trwałość to około 5-6 tygodni. Henna pudrowa jest również mocniejsza i daje wyraźniejszy efekt niż zwykła henna. Dobrze dobrany kolor pigmentu sprawia, że brwi wyglądają naturalnie. Natomiast zabarwienie skóry pozwala ukryć ubytki włosków, które są przerzedzone. Zwykła henna barwi jedynie włoski. Pomiędzy henną proszkową a pudrową jest jeszcze istotna różnica. Jest to skład produktów. W przypadku zwykłej henny często składnikami są substancje chemiczne. Nie bez powodu zwykłe henny określa się mianem farbki do brwi. Natomiast henna pudrowa bazuje na naturalnych składnikach, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia alergii. Ostatnią ważną różnicą pomiędzy pudrową henną a zwykłą jest cena. W przypadku henny pudrowej jest ona wyższa, natomiast cena przekłada się na trwałość i efekt. 

Gdzie warto wykonać hennę pudrową w Katowicach?

W dużych miastach, takich jak Katowice jest wiele salonów kosmetycznych oferujących zabiegi stylizacji brwi. Warto sprawdzić strony internetowe, wpisując henna pudrowa Katowice i wyszukać salon, który zajmuje się takimi zabiegami. Najlepiej wybrać taki, który cieszy się uznaniem wśród klientek, dzięki czemu można liczyć na profesjonalnie wykonaną hennę na brwiach. Natomiast, jeśli po głowie chodzi samodzielne wykonanie stylizacji, to warto poszukać sklepów posiadających w asortymencie hennę pudrową. Z reguły henna pudrowa dostępna jest w internetowych sklepach.

Henna pudrowa jest zdecydowanym hitem wśród zabiegów stylizacji brwi. Przekonuje się do niej coraz więcej kobiet. Ma niewątpliwie przewagę nad zwykłą henną. Mimo wyższej ceny bardziej opłaca się zainwestować w hennę pudrową. Dzięki niej można na miesiąc zapomnieć o codziennym malowaniu brwi. Jest to zdecydowanie zaleta, a co za tym idzie wygoda i oszczędność czasu. Dobrany odpowiednio pigment do typu karnacji sprawia, że brwi wyglądają naturalnie, estetycznie i nie są przerysowane.

Powrót na górę