Pierwsze buty dla dziecka – jakie wybrać?

Pierwsze buty dla dziecka – jakie wybrać?

Dla wielu rodziców wybór pierwszych butów dla dziecka do chodzenia okazuje się nie lada wyzwaniem. Dlaczego to jest takie trudne? Powodów jest kilka, a opinii co do właściwego wyboru jeszcze więcej. Każdy zapobiegliwy rodzic może odpowiednio się przygotować do tego tematu i dowiedzieć się, jak chronić delikatne dziecięce stopy przed pojawianiem sie wad budowy lub stawianiem ich w niewłaściwy sposób. Duży asortyment dostępnych bucików nie ułatwia jednak zadania. Jaki model wybrać i jak dopasować pierwsze buty dla dziecka?

Buty na miarę potrzeb

Biorąc pod uwagę doniosłość chwili, w której maluch stawia swoje pierwsze kroki, i emocje, które jej towarzyszą, decyzja staje się dużym problemem. Sam etap początków chodzenia jest bardzo ważny, dlatego tak istotny jest dobór właściwego obuwia, które w tym czasie będzie nosiło dziecko. Stopy malucha są bardzo ważne – ich prawidłowemu rozwojowi dedykowane są na przykład pierwsze buty dla dziecka dostępne na stronie danielki.sklep.pl.

Rozwój każdego malucha przebiega indywidualnie i jest jednocześnie bardzo dynamiczny, również dziecięce stopy cały czas się formują. Proces kostnienia jest w pierwszych latach zmienny, a stópki wciąż zwiększają swoją długość. Z tej prostej przyczyny wybór odpowiednich bucików jest tak ważny i nigdy nie powinien być przypadkowy. Przyjmuje się, że dziecko około 12 miesiąca życia potrzebuje wzmocnienia, by móc stanąć na nogach. Priorytetem jest, aby w tych momentach miało wspomagające ten proces buciki do nauki chodzenia. Profilaktyka powinna być bardzo ważnym elementem takiego wyboru. Świetna opcją są buty zapobiegające wszelkim nieprawidłowościom – Danielki.

Pierwsze buty dla dziecka do chodzenia

Gdy Twój brzdąc jest gotowy na podbój świata na własnych nogach, może dostać swoje pierwsze buty. Trzeba tylko pamiętać, aby były one faktycznie dobrej jakości. Takie są kapcie i sandałki Danielki – wspierają naturalny rozwój dziecka, zapewniają swobodę przemieszczania się nawet w wielu zaskakujących rodziców pozycjach. Buty te zostały tak skonstruowane, aby gwarantowały właściwe ułożenie stopy, zapobiegając przy tym pojawieniu się wad kończyn dolnych.

Podeszwy butów wyprodukowane są z styrogumy lub termokauczuku z obcasem Thomasa, który wspomaga wysklepienie podłużne stopy. Zaopatrzenie obuwia w obcas Thomasa ma służyć wsparciu profilaktyki oraz doskonalić proces naprawczy wad stopy. Zastosowanie takiej podeszwy wspomaga zmianę obciążania stref wzrostowych nogi.

Jak wybrać pierwsze buty dla dziecka? Zaleca się, by były one lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe. Przy braku stabilności pierwszych kroków niezbędne jest usztywnienie pięty, które umocni odpowiednie ułożenie palców, oraz szeroki nosek dający przestrzeń na ich ułożenie i swobodny ruch. W Danielkach zastosowano specjalną budowę, która trzyma rozwijającą się stópkę dziecka w prawidłowej pozycji. W środku sandały i kapcie są płaskie, umożliwiając użycie wkładki korekcyjnej. To dobry wybór, by na wczesnym etapie chodzenia zabezpieczyć dziecko przed wadami takimi jak np. płaskostopie, halluksy i zapobiegać koślawieniu pięty. Te wszystkie cechy posiadają dziecięce Danielki. Elastyczność, lekkość, trwałość, wytrzymałość i skuteczność to główne zalety tych bucików. Buty te odpowiadają wszystkim wymaganiom lekarzy i fizjoterapeutów.

Dlaczego Danielki są tak wyjątkowe?

Jakie pierwsze buty dla dziecka wybrać? Danielki to znakomite obuwie do stawiania pierwszych kroczków, do przedszkola czy szkoły. Zrobione są z miękkiej w dotyku skóry lub wysokiej jakości materiałów. Posiadają oczywiście wentylację, by malutka stopa się nie pociła. Zapinane są na trzy rzepy lub sznurowane, zależnie od preferencji – dzięki temu można dobrze dopasować je do kształtu stopy dziecka.

Wszystkie kapcie i sandałki są szyte na zamówienie, zatem dobrane zostają idealnie do stopy malucha – właściwe dostosowanie obuwia jest ważne dla jego prawidłowego użytkowania.

Co jeszcze okazuje się istotne, to możliwość personalizacji – na zapiętku może zostać wyhaftowane imię dziecka. Obuwie z imieniem przypadnie do gustu rodzicom, ale i maluchowi. To Ty zdecydujesz, jak będą wyglądały pierwsze dziecięce buty Twojej pociechy.

 

Powrót na górę