Akcesoria do telefonu – jakie są niezbędne?

Akcesoria do telefonu – jakie są niezbędne?

Telefony komórkowe to stosunkowo niedawny wynalazek, który na masową skalę zaczął trafiać na rynek dopiero w latach 90. Komunikacja międzyludzka zmieniła się wyraźnie, do czego doprowadził wynalazek smartfonów, które nie tylko przykuwają naszą uwagę przez cały czas, ale także służą jako podstawa do stworzenia wokół nich rozległego rynku akcesoriów. Czy wiesz, które akcesoria do telefonu są najbardziej niezbędne?

Podczas gdy z jednej strony producenci telefonów komórkowych koncentrują się na dostarczaniu nam najnowszych technologii, z najlepszymi aparatami, ekranami, wzorami i narzędziami, rynek akcesoriów stara się uczynić smartfony znacznie bardziej wygodnymi i wolnym od uszkodzeń. Stąd selfie sticki, kejsy na telefon, ochraniacze na ekrany, ładowarki, karty pamięci, a nawet uchwyty samochodowe.

Prawdopodobnie jesteś szczęśliwym posiadaczem smartfona, o którego dbasz od momentu wyjęcia go z pudełka. Wtedy właśnie nadchodzi czas na zainstalowanie ochraniacza ekranu ze szkła hartowanego lub etui z osłoną, a nawet zakup powerbanku, aby przedłużyć żywotność baterii o kilka godzin, gdy wymaga tego telefon. To rozszerzenie możliwości wykorzystania smartfona jest powodem, dla którego wszyscy potrzebujemy akcesoriów, aby utrzymać telefon zawsze na najwyższym poziomie wydajności.

Etui na telefon i ochraniacze ekranu

Te akcesoria do telefonu są praktycznie niezbędne, aby zabezpieczyć telefon przed wstrząsami i upadkami. Można je kupić w wielu kształtach i kolorach, a ich wielką zaletą jest to, że są znacznie tańsze niż oficjalne modele producentów telefonów. Ponadto, w ostatnim czasie pojawiły się franczyzy, które nie tylko oferują własne projekty na sprzedaż, ale także ułatwiają użytkownikom dostosowanie wzorów do własnych potrzeb, aby nosić telefon komórkowy, który pasuje do naszych upodobań.

Słuchawki Bluetooth i bezprzewodowe

Od czasu premiery słuchawek AirPods firmy Apple pod koniec 2016 roku, dziesiątki modeli od nieskończonej liczby marek rozmnożyły się w szerokim przedziale cenowym. Można znaleźć słuchawki już od 60 złotych, aż po modele z redukcją szumów, dźwiękiem przestrzennym i dźwiękiem bitowym, które kosztują prawie 300 zł. Między tymi widełkami cenowymi jest mnóstwo wariantów, które pozwolą Ci nie tylko słuchać muzyki, oglądać filmy czy seriale i prowadzić rozmowy, ale także poczuć się znacznie bardziej wyzwolonym dzięki pozostawieniu na boku problemu kabli. Ponadto, ponieważ prawie wszystkie telefony w sprzedaży są wyposażone w Bluetooth, korzystanie z nich jest naprawdę proste i praktycznie każdy model jest kompatybilny.

Bezprzewodowe ładowarki do telefonów komórkowych

Zgodnie z trendem porzucania kabli, który wdziera się we wszystko, bezprzewodowe ładowanie jest obecnie niezbędnym akcesorium najnowocześniejszych telefonów, ponieważ pozwala Ci uniknąć tarcia związanego z wkładaniem i wyjmowaniem kabla wewnątrz złącza USB-C, microUSB lub Lightning. Sprawdzi się każdy model tego typu stacji dokującej, gdyż w ostatnich latach ujednolicono pewne standardy, choć moja rada to zapytać w sklepie, jaki to standard, a także jaka jest szybkość ładowania akcesorium. W zależności od tego, jak szybka jest ładowarka, będziesz potrzebował całej nocy, aby osiągnąć 100% naładowania. I oczywiście, różnica będzie zauważalna, przede wszystkim w jakości i niezawodności komponentów, jak również w cenie.

Powerbanki – dodatkowe zasilanie dla telefonów

W dzisiejszych czasach powerbanki są niezbędnym uzupełnieniem dla tych użytkowników, którzy potrzebują podładować telefon, w miejscach, w których nie ma dostępu do prądu. Ponadto, w ciągu ostatnich kilku lat rozpowszechniły się modele z szybkim ładowaniem, które są w stanie naładować 50% baterii w ciągu zaledwie kilku minut. W sklepach internetowych najlepiej sprzedają się obecnie modele o pojemności od 10 000 do 27 000 mAh, czyli „de facto” od trzech do pięciu razy więcej niż wynosi średnia pojemność akumulatora w smartfonie. Technicznie rzecz biorąc, z jednym z tych powerbanków możesz ładować telefon przez kilka dni.

 

 

Powrót na górę