Cellulit – skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Cellulit – skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Cellulit to zmora wielu kobiet, niezależnie od ich wieku. Dotyka bowiem zarówno nastolatek, jak i dojrzałych kobiet. Najczęściej pojawia się na udach, brzuchu oraz pośladkach. Czym właściwie jest? Skąd się bierze? Jak go zwalczyć i przywrócić skórze estetyczny wygląd? Oto porcja przydatnych informacji!

Co to jest cellulit i jak powstaje?

Cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, która uciska na naczynia krwionośne, utrudniając krążenie krwi. Włókna kolagenowe ulegają przebudowie, a tłuszcz zbija się w nieestetyczne grudki. Schorzenie to dotyka wszystkich kobiet, jednak najczęściej uwydatnia się pomiędzy 30-60 rokiem życia. Do głównych przyczyn powstawania cellulitu zaliczamy brak ruchu, niezdrowe odżywianie się, zaburzenia hormonalne, zaburzenia przepływu krwi w tkance podskórnej i zaburzenia metabolizmu tłuszczów.

Cellulit – jak się pozbyć?

Dobra wiadomość jest taka, że cellulit nie musi być Twoim niechcianym towarzyszem już po wsze czasy! Istnieją sposoby zapobiegania oraz wspomagania leczenia, które mogą dać Ci bardzo dobre efekty! Oto 3 sposoby na cellulit:

Zmiana sposobu odżywiania

Zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta jest bardzo ważna dla funkcjonowania naszego organizmu. Nie inaczej jest w przypadku walki z cellulitem. Dieta ukierunkowana na walkę z cellulitem powinna być bogata w potas, który reguluje gospodarkę wodną i przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Świetnymi źródłami potasu są: pomidory, nasiona strączków, papryka oraz pietruszka. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednią podaż witaminy C, która pomaga ujędrnić skórę i co ważne – bierze udział w syntezie kolagenu. Należy również zadbać o odpowiednie spożycie nienasyconych kwasów tłuszczowych. Znajdziemy je w tłustych rybach, olejach oraz orzechach włoskich. Oczywiście całkowita rezygnacja z przetworzonej żywności i fast foodów będzie bardzo pomocna w uzyskaniu zamierzonych efektów.

Co na cellulit? Aktywność fizyczna!

Niezwykle istotna w walce z cellulitem jest również aktywność fizyczna. Ćwiczenia na cellulit sprzyjają poprawie krążenia i przyczyniają się ujędrnieniu skóry. Na początek wystarczą dłuższe spacery oraz ćwiczenia wykonywane w domu. Polecane ćwiczenia to: przysiady, hip thrust, wykroki, oraz martwe ciągi. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej techniki ćwiczeń, aby uniknąć niepotrzebnych kontuzji! Pomocne mogą okazać się również interwały, czyli krótkie sesje treningowe o bardzo dużej intensywności. Mocno pobudzają krążenie oraz zmuszają ciało do spalania dużej ilości tłuszczu.

Masaż na cellulit

Na pytanie “jak zwalczyć cellulit?” z pewnością poprawną odpowiedzią będzie masaż limfatyczny. W trakcie jego trwania na ciało wywierany jest ucisk o stałej sile. Masaż rozpoczyna się od tzw. dystalnych części ciała (np. stóp) i stopniowo przesuwany jest w stronę serca. Taki zabieg usprawnia działanie układu limfatycznego, co w konsekwencji przekłada się na szybszy transfer tłuszczy, usunięcie nadmiaru wody z organizmu i likwidację obrzęków.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Istnieje wiele skutecznych sposobów leczenia cellulitu poprzez zastosowanie specjalistycznych preparatów. Nie istnieje jeden, idealny I szybki sposób na cellulit, jednakże możesz podjąć się zabiegów, które finalnie zapewnią Ci spektakularne efekty!

Przy leczeniu cellulitu okolicy ud przeprowadza się mezoterapię igłową preparatami działającymi lipolitycznie. Mezoterapia wiąże się nieuchronnie z siniakami występującymi po zabiegu, natomiast trzeba mieć na uwadze, że jest to normalną reakcją organizmu na stan zapalny, który jednocześnie działa pozytywnie, stymulując skórę do regeneracji.

W przypadku cellulitu brzusznego wykonuje się ostrzykiwanie preparatem Aqualyx. Uszkadza on komórki tłuszczowe i wywołuje stan zapalny. Czasami po zabiegu pojawiają się siniaki, które są zwyczajnym efektem, gdyż zmuszają organizm do usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych (czyli Twojego cellulitu!). Co ważne – zabieg jest praktycznie bezbolesny. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://www.martaskoczylas.pl/.

Jak sama widzisz, istnieje wiele sposobów radzenia sobie z uciążliwym cellulitem. Jeżeli zmiana sposobu żywienia i wdrożenie aktywności fizycznej nie przynosi rezultatów, warto zwrócić się do specjalisty, który dobierze odpowiednie leczenie. Takie rozwiązanie daje gwarancję zadowalających efektów!

 

Powrót na górę