Gdzie kupić dobrej jakości wino w Warszawie?

Gdzie kupić dobrej jakości wino w Warszawie?

Półwysep Iberyjski słynie z doskonałej jakości winiarni, a szczególnie cenione są wina hiszpańskie. Hiszpania ma wielowiekową tradycję uprawy win, to drugi najstarszy kraj obszaru Morza Śródziemnego. Tamtejsze wina dzieli się na kilka kategorii, biorąc pod uwagę również obszar skąd pochodzą. Z pewnością zetknąłeś się z oznaczeniem produkcji m.in. z regionu Ribera del Duero, Rioja oraz Rueda. Warto postawić na sprawdzony wybór, pozwolić pieścić swoje podniebienie wspaniałymi hiszpańskimi produkcjami.

Jakie są cechy charakterystyczne hiszpańskich win?

Wina z Hiszpanii cechuje nieszablonowość oraz złożoność. Należy je podzielić na stołowe i jakościowe. Jakościowe z kolei należy rozróżnić ze względu na następujące podkategorie:

  • DOC, wśród których znajdziemy dwie apelacje, DOC Rioja i DOC Priorato;
  • DO, nie są tak wysoko oceniane jak kategoria DOC, jednak kilka z nich aspiruje do tej wyższej kategorii;
  • DO Pago, czyli wina jakościowe produkcji niewielkich producentów;

Wina stołowe również dzielimy na trzy kategorie, mianowicie VCIG, Vd IT, VdM. Vinos de Mesa oceniane są najniżej, następuje mieszanie szczepów, nie zawsze znajdziesz tutaj pełną informację o pochodzeniu. Hiszpańskie wina w Warszawie są wyborne, jednak nieprzyjazny suchy klimat, powoduje, że produkcja jest mniejsza niż we Francji oraz we Włoszech. Zapewne docenisz eksplozję owocowego smaku hiszpańskich produkcji, również nie zabraknie odrobiny pieprzu. Półwysep Iberyjski jest cudownym miejscem dla winiarzy, przebywając na obszarze Katalonii warto posmakować Priorat i Cavy, które są cenione na całym świecie.

Tę pierwszą produkcję pokochasz za smak wiśni oraz śliwki w czekoladzie, Cava natomiast produkowana jest metodą szampańską. Jadąc dalej wzdłuż rzeki Ebro napotkasz na kolejne doskonałe wina, m.in. białą rioję. Na winnym szlaku coraz bardziej wybija się Nawarra, będąca dawniej w cieniu Riojy. W okolicach Pampeluny napotkasz na doskonałe wina różane. Andaluzja oferuje Sherry, które stanowi wino wzmacniane. W stolicy Kraju Basków w winiarniach Bilbao, zakochasz się w białym hondarrabi zuri. Nic dziwnego, że Hiszpania jest ulubionym miejscem dla wielu winiarzy, a prezenty w postaci wspaniałej jakości win produkowanych właśnie tam uchodzą za niezwykle wykwintne. Wina hiszpańskie darzone są estymą również przez polskich odbiorców, dlatego w Warszawie powstaje spora ilość lokali oferujących specjały winne z płw. Iberyjskiego, dlatego ważne by wiedzieć do którego z tych miejsc się udać.

Gdzie w Warszawie można zakupić doskonałe hiszpańskie wino?

W Warszawie można dokonać zakupu wybornego hiszpańskiego wina w La Tienda Española. Lokal ten mieści się pod adresem Posag 7 Panien 20. Rozsmakujesz się w tutejszym tapas, wspaniałym dodatkiem do podawanych tutaj win są świetnej klasy wędliny hiszpańskie oraz sery, wytwarzane w Hiszpanii i sprowadzane stamtąd do Polski. Chcąc rozsmakować się wypitym ciepłym jesiennym popołudniem kieliszkiem wina, poczujesz w pełni urok ostatnich ciepłych dni.

W lokalu posmakujesz świetnego chorizo, które okaże się doskonałym dodatkiem do wspaniałej jakości trunków. Jeśli pragniesz wypróbować wyborne wina hiszpańskie w chwili, gdy przebywasz w Warszawie, zdecyduj się na wizytę w La Tienda Española. Oliwki, sery, wina zostały poddane surowej selekcji, zanim znalazły się w tej kultowej stołecznej restauracji. Podawane tutaj trunki to winne bestsellery, które spotkały się z uznaniem milionów konsumentów na całym świecie. Hiszpania to także doskonały cydr sidra el galtero produkowany w płd. części tego kraju, w Asturii, który również w najlepszej jakości możesz zamówić w tym lokalu. W języku hiszpańskim, la tienda oznacza sklep, każdy dla kogo ważne jest by poczuć się komfortowo, w pełni bezpiecznie, kameralnie, przytulnie, kto chce rozpieścić podniebienie najlepszymi produktami, znajdzie wszystko czego szuka właśnie tutaj.

Lokal powstał z pasji do rodzinnego kraju, do słonecznej Hiszpanii, zespół który prowadzi lokal to specjaliści rozkochani w ojczyźnie Miguela de Cervantesa. Tutejsza zielonkawo-złota oliwa z oliwek jest nieporównywalna z niczym innym. Na stronie internetowej La Tienda Española, znajdują się nr telefonu, zarówno PL jak i ES, ponadto podany jest mail latienda@latienda.pl, poprzez który również możesz skontaktować się celem rezerwacji stolika lub złożenia zapytania.

Powrót na górę