Rzęsy na pasku czy w kępkach? Co wybrać?

Rzęsy na pasku czy w kępkach? Co wybrać?

Oczy to najważniejszy element makijażu i wymagają poświęcenia im nieco większej ilości czasu niż reszcie twarzy. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie przygotowanie rzęs. Czasami zdarza się, że są zbyt krótkie lub rzadkie i zwykła maskara nie przynosi oczekiwanego efektu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą sztuczne rzęsy dostępne w wersji na pasku oraz w kępkach. Przed zdecydowaniem, którą opcję powinnaś zastosować, warto zapoznać się z zaletami i wadami poszczególnych typów. Ogromnym plusem tych rozwiązań jest brak konieczności wizyty u kosmetyczki, gdyż rzęsy na pasku lub kępki bez problemu założysz sama w warunkach domowych. To prosty sposób, aby wyglądać zjawiskowo na ważnym spotkaniu, eleganckiej imprezie, czy nawet w zwykły dzień.

Zachwycające spojrzenie dzięki rzęsom na pasku

Każda kobieta marzy o posiadaniu gęstego wachlarza rzęs nad oczami. Nowoczesne akcesoria drogeryjne pozwalają spełnić to pragnienie w łatwy sposób. Najprostszym sposobem na uzyskanie pięknych, gęstych rzęs są ich sztuczne zamienniki na pasku. Do ich założenia potrzebny będzie Ci odpowiedni klej i przeprowadzenie próby uczuleniowej. Rzęsy powinny znajdować się równo na linii naturalnych włosków, dlatego należy wykazać się tutaj precyzją i pewnymi ruchami.

Z tego względu produkt jest polecany dla bardziej doświadczonych pań. Zaletą rzęs na pasku jest krótki czas zakładania oraz brak potrzeby dobierania odpowiednich długości włosków. Wystarczy kilka pewnych ruchów, aby cieszyć się rewelacyjnym wyglądem oka i kontynuować makijaż.

Rzęsy w formie kępek, czyli ładnie podkreślone oczy

Do nauki i ćwiczenia techniki przyklejania rzęs szczególnie polecane są kępki. Grupy zawierają po kilka włosków, które przyczepia się tuż nad linią naturalnych rzęs. Przyklejanie pojedynczych kęp to czasochłonny proces, lecz pozwala na większą kontrolę. Rzęsy w kępkach dzielą się na te z supełkiem i bez. Aby uzyskać naturalny efekt, lepiej zastosować te drugie, lecz gdy planujesz wykonać mocny makijaż to wybór nie gra roli.

Produkt jest niezastąpiony w przypadku zabawy z długością rzęs i indywidualnego podejścia. W ofertach występują włoski różnej długości, a także zestawy. Dzięki temu istnieje możliwość zakupu całej gamy długości rzęs i dostosowania długości włosków. W zewnętrznej części możesz zastosować dłuższe, a kierując się wewnątrz coraz krótsze. Rzęsy w kępkach kupisz w wersji syntetycznej oraz jedwabnej, z czego ta ostatnia stanowi doskonałe odwzorowanie naturalnych włosków.

Ciesz się rzęsami dopasowanymi do Twojego typu urody

Wybierając odpowiedni typ rzęs, powinnaś zwrócić uwagę nie tylko na sposób przyklejania, ale również na to, jak będą komponować się z okiem. Dla osób o mniejszych oczach polecane są nieprzytłaczające, delikatne włoski, które będą podkreślać makijaż. Tym sposobem spojrzenie zyska na zalotności, jednocześnie nie stając się przerysowane. Posiadaczki nieco większych oczu powinny skorzystać z dłuższych rzęs w kępkach lub na pasku, które będą dostatecznie mocno widoczne.

Włoski są dostępne w różnych gęstościach i zaspokaja to preferencje zarówno osób, którym zależy na stonowanym wyglądzie, jak i mocniejszym efekcie. Dla wymagających producenci przygotowali ciekawe opcje brokatowe i z subtelnymi ozdobami. Doskonale nadadzą się one na imprezę, ponieważ pozwolą na wyróżnienie Cię z tłumu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na rzęsy na pasku, czy kępki, kolorowe, czy naturalne, powinnaś dobrze dobrać długość i gęstość. Włoski dostosowane do wielkości i kształtu Twoich oczu będą najlepszym uzupełnieniem makijażu i skutecznie podniosą Twoją atrakcyjność.

Doczepiane rzęsy to prosty i skuteczny sposób, aby prezentować się ładnie podczas specjalnych okazji, jak również każdego dnia. Założenie ich za pomocą kleju nie zajmuje wiele czasu, a w rezultacie można poprawić znacząco swój wygląd. Osobom dopiero zaczynającym polecane są rzęsy w kępkach, które nie wymagają wielkiej wprawy, zaś zaawansowani docenią precyzyjne rzęsy na pasku. Jeśli pragniesz szybko przygotować świetny makijaż, nie wahaj się po nie sięgnąć – okażą się wielkim ułatwieniem.

 

Powrót na górę