Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Wygląd ust jest ważny dla każdej kobiety. Pełne wargi, które są symetryczne i nawilżone, pięknie prezentują się nawet bez podkreślenia pomadką. Niestety, nie każda z pań może cieszyć się ich równą budową czy odpowiednim rozmiarem. Jedną z metod, która pozwala poprawić ich wygląd, jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. To jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala wyrównać ich kształt i dodać objętości w naturalny sposób. Z uwagi na dyskomfort i nieestetyczny wygląd, a także zwiotczenie skóry warg coraz więcej pań interesuje się modelowaniem ust kwasem hialuronowym. Z jego pomocą można w łatwy sposób pozbyć się kompleksów, wymodelować kształt warg, dodać im objętości, a także usunąć asymetrię. Jak wygląda zabieg powiększania ust? Czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania?

Zabieg powiększania ust – co warto wiedzieć?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem małoinwazyjnym, który powinien być wykonywany przed odpowiednio wyszkoloną osobę. Z uwagi na kontakt z krwią osoby poddającej się zabiegowi, warto wykonywać go w specjalistycznych miejscach, które cieszą się renomą i pozytywnymi opiniami klientów, jak na przykład powiększanie ust Warszawa.

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, który pozwoli wykryć ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Preparaty, które wykorzystywane są do powiększania ust kwasem, mają najczęściej konsystencję żelową, która posiada właściwości powiększające obszar warg, ale także silnie nawilżające i regenerujące. Dodatkowo, cząsteczki kwasu hialuronowego zawartego w produkcie są biokompatybilne, co oznacza, że nie wywołują niepożądanych reakcji alergicznych oraz zapalnych.

Jak wygląda wypełnienie ust kwasem hialuronowym?

Po przeprowadzeniu konsultacji i szczegółowego wywiadu specjalista przystępuje do miejscowego znieczulenia ust. Najczęściej wykorzystywaną metodą jest zaaplikowanie kremu znieczulającego, którego działanie pozwala na bezbolesne i komfortowe wykonanie ostrzykiwania. Modelowanie ust kwasem hialuronowym trwa około 30 minut, a efekty powiększenia warg utrzymują się przez około sześć miesięcy.

Kwas hialuronowy jest wprowadzany pod skórę przy wykorzystaniu strzykawki z igłą. Niewielką igłę wprowadza się do ust od strony jamy ustnej poprzez wykonanie kilkunastu nakłuć i wstrzykuje się żelowy preparat. Kwas hialuronowy zaaplikowany zostaje bezpośrednio w czerwień wargową lub na granicy stykania się brzegu ust ze skórą.

Bardzo ważnym etapem zabiegu powiększania ust jest ich masowanie, dzięki czemu możliwe jest równomierne rozprowadzenie preparatu po ich powierzchni. Pozwala to na uzyskanie pożądanego efektu wizualnego, który jest zadowalający dla klientki i osoby, która wykonuje zabieg. Po zakończeniu procesu możliwy jest niewielki obrzęk warg, który powstaje przez liczne nakłucia wykonane na skórze. Opuchlizna zwykle ustępuje po kliku dniach, dlatego dopiero po upływie tego okresu widoczny jest końcowy efekt pracy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu wypełnienia ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem jest inwazyjnym zabiegiem. To główny powód, dla którego niezbędne jest wykluczenie przeciwwskazań, które mogłyby stanowić ryzyko powikłań po podaniu preparatu. Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania modelowania ust kwasem hialuronowym są:

  • czas ciąży, a także okres połogu i karmienie piersią,
  • predyspozycje genetyczne do powstawania bliznowców i blizn przerostowych,
  • nadwrażliwość skóry ust na działanie kwasu hialuronowego,
  • aktywne choroby nowotworowe,
  • choroby związane z zaburzonym krzepnięciem krwi,
  • aktywna opryszczka skóry,
  • stany zapalne naskórka w okolicy ust.

Wykluczenie przeciwwskazań pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu, a dodatkowo minimalizuje ryzyko powstawania powikłań. Warto pamiętać, aby proces wykonywać w miejscach, które posiadają odpowiednio przeszkolony personel oraz odpowiedni sprzęt. Jednym ze sprawdzonych miejsc, które wyróżnia się wieloma pozytywnymi recenzjami klientów jest fyoung.pl.

Powrót na górę