Jaka karma dla Westa jest najlepsza?

Nazwa tej rasy wywodzi się z uroczego, górzystego terenu w północnej Szkocji West Highland, skąd ma swoje pochodzenie. West, bo tak potocznie i w skrócie nazywa się tę rasę, historią sięga XIX wieku. Początkowo psy te przeznaczone były do myślistwa, ponieważ ich biały kolor sierści odróżniał je od dzikiej zwierzyny. Wykorzystywano je również do polowania na szkodniki, takie jak szczury czy myszy. W 1907 roku nadano rasie nazwę, która do dzisiaj funkcjonuje jako West Highland White Terrier. Wówczas psy zaczęły być niezwykle popularne, zwłaszcza w USA. W Polsce początki ich popularności przypadają na lata 90. ubiegłego wieku. Na niezwykłą sympatię do tej rasy przyczynił się bardzo przyjemny wygląd i jego mały wzrost. Drugim jego atutem jest charakter i wesołe usposobienie. West jest psem bardzo lojalnym i wiernym, nie ma w sobie agresywności, natomiast chętnie się bawi i jest bardzo towarzyski. Rasa dobrze czuje się również w małych mieszkaniach, pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej ilości czasu na spacery i zabawy na świeżym powietrzu.

Dieta West’a

Psy tej rasy nie należą do szczególnie wybrednych i wymagających pod kątem diety. Jednak tak samo jak w przypadku każdego żywego stworzenia, należy dbać o dostarczenie mu w diecie odpowiednich dla niego substancji. Aby zachować piękną sierść i zdrową skórę, należy dostarczać psu odpowiednich witamin, minerałów i substancji odżywczych. Niektórzy właściciele decydują się na samodzielne komponowanie diety, jednak zważywszy na potrzeby zwierzęcia, najlepszym wyjściem jest zakup wysoko, pełnowartościowej karmy dla Westa, suchej lub mokrej. Zawarte witaminy, probiotyki, przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe i minerały zapewnią pieskowi długie, zdrowe życie, piękny wygląd i dobre samopoczucie. Wspierając odpowiednią masę ciała i prawidłową sylwetkę, dobre karmy dla Westa mają w sobie spalacz tłuszczu (L-karnityna), pomagające utrzymać zwierzę w dobrej kondycji. Najlepsza karma dla psa Westa nie posiada w sobie sztucznych barwników, konserwantów i aromatów, jest lekkostrawna i uwzględnia potrzeby tego małego pieska. Dokładnie taki produkt znajdziesz na witrynie https://vet-shop.pl/karma-west-highland-white-terrier-51.

Karma sucha i mokra dla Westa

West może spożywać zarówno karmę suchą, jak i mokrą. Pierwsza dodatkowo dba o zęby i dziąsła psa. Pokarm jest dedykowany odpowiednio do wieku psa i posiada w sobie zrównoważone i zbilansowane składniki, wspierające organizm na każdym  etapie jego rozwoju. Karmy są produkowane w różnych smakach, w zależności od głównego ich składnika, np. rybne w tym śledzie i łososie, o smaku dziczyzny, cielęciny lub jagnięciny. Należy pamiętać, że profesjonalną karmę, która posiada już w sobie wyselekcjonowane składniki, dobieramy zgodnie z wiekiem, wagą i wymaganiami psa. Czworonogi mogą bardziej lub mniej lubić jakiś smak lub karmę w formie suchej albo mokrej.

Pamiętaj, że zapewniając psu rasy West najlepszą, specjalistyczną karmę oraz umożliwiając codzienne spacery, zdrową aktywność oraz odpowiednią pielęgnację, wówczas kompleksowo dbasz o jego rozwój w okresie szczenięcym, komfort w życiu dorosłym i opóźniasz procesy starzenia u psów starszych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Twojego psa Westa oraz szanując jego zdrowie, wygląd i kondycję, wybieraj karmę najlepszej jakości, dedykowaną dla jego grupy wiekowej i stanu zdrowia. Dieta wzmacniająca układ immunologiczny przyczyni się do jego odporności na groźne schorzenia. Dla dobra pieska unikaj samodzielnego komponowania mu jedzenia, przeznaczonego głównie dla człowieka. Decydując się na profesjonalną karmę dla Westa, stawiasz na najlepszy wybór i dajesz zwierzęciu szansę na zdrowe życie. Producenci przy współpracy z weterynarzami i biologami, respektując wymagania tej rasy, tworzą najlepiej zbilansowaną dietę, bogatą w cenne składniki. Zaserwuj swojemu pupilowi miskę zdrowej karmy, a na pewno odwdzięczy Ci się wesołym, pełnym energii i radości machającym ogonem. Efekt zdrowej diety zauważysz szybko, patrząc na wesołego pełnego energii, cieszącego się dobrym zdrowiem zwierzaka.

Powrót na górę