Jaki biustonosz do karmienia wybrać?

Jaki biustonosz do karmienia wybrać?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka jest to proces, który jest bardzo emocjonujący dla przyszłych rodziców. Wybieramy ubranka, produkty do pielęgnacji, butelki i smoczki oraz wiele innych akcesoriów, potrzebnych podczas pierwszych dni. Podczas robienia zakupów, nie możemy również zapomnieć o przyszłej mamie. Niezbędne będą odpowiednie kosmetyki, artykuły higieniczne, koszula, a także biustonosz do karmienia. Jak wybrać ten, który będzie idealny? Na jakie kwestie zwrócić uwagę podczas dokonywania tego wyboru? Biustonosz do karmienia z fiszbinami czy bez? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Od czego zacząć wybór biustonosza?

Na samym początku, warto się zastanowić, dlaczego tak właściwie biustonosz do karmienia jest nam potrzebny. Są panie, które świadomie z niego rezygnują. Niemniej jednak warto go posiadać – przede wszystkim dlatego, że używanie jest go niezwykle wygodne. Wybór odpowiedniego modelu może sprawić, że karmienie maluszka nawet w miejscach publicznych nie będzie kłopotliwe. Dobrze jest również zdać sobie sprawę, iż okres laktacji to czas, w którym powinnaś szczególnie zadbać o swoje piersi. Niewłaściwie dobrany model oraz rozmiar biustonosza mogą nie tylko powodować dyskomfort, lecz także prowadzić do zniekształceń piersi.

Właściwie dobrany biustonosz do karmienia może zapobiegać rozciąganiu skóry oraz powstawaniu rozstępów. Może także być nieoceniony dla kobiet, które z powodu dużych piersi cierpią na bóle kręgosłupa. Właściwie dobrany może skutecznie pomóc pozbyć się tej dolegliwości. Jest zaprojektowany w taki sposób, by możliwe było noszenie wkładek laktacyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu Twój pokarm nie przesiąknie na ubranie lub pościel. Decydując się na usztywniany biustonosz do karmienia, możesz mieć pewność, że będzie doskonale pasował do każdej Twojej stylizacji.

Kiedy już wiesz, dlaczego powinnaś posiadać ten element garderoby, z pewnością nasuwa się pytanie: jaki biustonosz do karmienia wybrać? Mamy dla Ciebie kilka rad, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru właściwego modelu.

Jaki biustonosz do karmienia?

Zakupy powinnaś rozpocząć od wyboru kilku modeli, które należy zmierzyć. Jest to kluczowa kwestia, gdyż różne sklepy mają inne rozmiarówki, a to z kolei może powodować niewłaściwe dobranie biustonosza. Podczas zakupu z pewnością ważny jest aspekt wizualny, warto jednak kierować się także kwestiami praktycznymi. Dlatego też wybierając biustonosz do karmienia, zwróć uwagę m.in. na rodzaj tkaniny, ramiączka, sposób wykończenia oraz na klapki znajdujące się na wysokości brodawek.

W sklepach znajdziemy szeroki wybór zarówno biustonoszy do karmienia bez fiszbin, jak i z nimi. Wiele pań decyduje się na wersje bez fiszbin na samym początku laktacji, kiedy to jeszcze piersi nie mają określonego rozmiaru. Ten rodzaj biustonosza cechuje się dużą wygodą. Są na tyle komfortowe, że można w nich nawet spać. Dużych ich wybór znajdziemy na stronie https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/dla-mamy/bielizna/biustonosze-do-karmienia/biustonosze-do-karmienia-usztywniane.

Sklep Bobaskowo oferuje również modele z fiszbinami. Sprawdzają się one wtedy, kiedy laktacja jest już na ustabilizowanym poziomie. Ich rozmiar powinien być dobrze dopasowany, gdyż fiszbiny nie mogą powodować ucisk piersi. Tylko właściwy dobór miseczki może temu zapobiegać. Wybierając usztywniane biustonosze do karmienia, nie musisz się martwić, tym, że cokolwiek będzie prześwitywało lub że Twój pokarm przedostanie się na ubranie.

Jak dobrać rozmiar biustonosza do karmienia?

Niezależnie czy zdecydujesz się na usztywniany biustonosz do karmienia, czy też na inną jego wersje, niezbędny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Aby to było możliwe, konieczne będzie wykonanie pomiarów. Zacznij od zmierzenia obwodu pod piersiami, pamiętając o tym, by miarka dokładnie przylegała do ciała, lecz nie powodowała opinania. Następnie zmierz obwód piersi na wysokości brodawek. Na podstawie tych wyników możesz wybrać odpowiedni model, który będzie idealnie dopasowany do Twoich wymiarów.

Powrót na górę